Arkiva

Kryeministri Berisha në Francë me f...

24.04.2009
TIRANE-Kryeministri u nis dje drejt Francës për një vizitë zyrtare, ftuar nga Presidenti i kësaj Republike, Nikolas Sarkozi. Ai pritet të takohet sot në Pallatin Elize me Presidentin Sarkozi,......

Shkup, Ivanov 1 milion dollarë amerikan ...

23.04.2009
SHKUP- Partitë politike në Maqedoni dorëzuan dje raportet financiare para Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ). Nga të dhënat rezulton se fushata zgjedhore e presidentit të ri maqedonas Gjorgji Ivanov......

Hillary Clinton nuk takon Jeremiqin – s...

23.04.2009
Në një prononcim për Washington Times, Jeremiq ka thënë se atij nuk i është mundësuar takimi me Sekretaren Clinton, sepse, siç ka thënë ai, ajo është e zënë, dhe......

STELLA CASTING � søker skuespille...

21.04.2009
Vi jobber med filmen om Nokas ranet som er det største ranet som er begått i Norge noen gang.Der skjedde i Stavanger i 2004.   Vi vil veldig gjerne komme i......