Arkiva

PDSH: Ivanovi është kryetar vet...

26.04.2009
PDSH nuk pranon legjitimitetin e presidentit të ri nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Gjorge Ivanov. Menduh Thaçi para mbajtjes së mbledhjes së kuvendit të kësaj partie në Komunën e Butelit......

Rufi Osmani: Kërkon marrëveshje mes...

26.04.2009
Kryetari i ri i Komunës së Gostivarit, Rufi Osmani, ka kërkuar që mes shqiptarëve dhe maqedonasve të bëhet një marrëveshje të re, e cila për bazë do të kishte......

Berisha: Rama në krizë

26.04.2009
Kryeministri Berisha ka dalë në një konferencë për shtyp pas vizitës së tij zyrtare në Francë me ftesë të presidentit Francez Nikola Sarkozi. Gjatë kësaj konference i pyetur nga......

Pacolli në Amerikën Qendrore

26.04.2009
Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në kuadër të aktiviteteve të tij lobuese, do të vazhdoj këtë javë fushatën në vendet e Amerikës Qendrore. Gjatë kësaj jave,......

Njohja nga Kuvajti dhe Bahrejni, çë...

26.04.2009
"Nëse jo gjatë fundjavës, atëherë gjatë javës se ardhshme pritet që Kosovën ta njohë Kuvajti" "Nëse jo gjatë fundjavës, atëherë gjatë javës se ardhshme pritet që Kosovën ta njohë Kuvajti,......

Pavarësia e Kosovës – pun...

26.04.2009
Ambasadori i Sllovakisë dhe ai i Francës në Beograd, Igor Furdik dhe Francois Terral, në një bisedë për televizionin B92 kanë dhënë arsyet pse shtetet e tyre janë përfshirë......