Arkiva

Njohja nga Kuvajti dhe Bahrejni, çë...

26.04.2009
"Nëse jo gjatë fundjavës, atëherë gjatë javës se ardhshme pritet që Kosovën ta njohë Kuvajti" "Nëse jo gjatë fundjavës, atëherë gjatë javës se ardhshme pritet që Kosovën ta njohë Kuvajti,......

Pavarësia e Kosovës – pun...

26.04.2009
Ambasadori i Sllovakisë dhe ai i Francës në Beograd, Igor Furdik dhe Francois Terral, në një bisedë për televizionin B92 kanë dhënë arsyet pse shtetet e tyre janë përfshirë......

Kryeministri Berisha në Francë me f...

24.04.2009
TIRANE-Kryeministri u nis dje drejt Francës për një vizitë zyrtare, ftuar nga Presidenti i kësaj Republike, Nikolas Sarkozi. Ai pritet të takohet sot në Pallatin Elize me Presidentin Sarkozi,......

Shkup, Ivanov 1 milion dollarë amerikan ...

23.04.2009
SHKUP- Partitë politike në Maqedoni dorëzuan dje raportet financiare para Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ). Nga të dhënat rezulton se fushata zgjedhore e presidentit të ri maqedonas Gjorgji Ivanov......

Hillary Clinton nuk takon Jeremiqin – s...

23.04.2009
Në një prononcim për Washington Times, Jeremiq ka thënë se atij nuk i është mundësuar takimi me Sekretaren Clinton, sepse, siç ka thënë ai, ajo është e zënë, dhe......