Sport

E ndali Danimarkën

10.09.2009
Shqipëria e ka shfaqur njërën prej ndeshjeve më të mira të fazës kualifikuese të Botërorit 2010. Kuqezinjtë, të mërkurën mbrëma në Tiranë barazuan me kryesuesin e Grupit 1, Danimarkën,......

Klubi sportiv "RILINDJA" Oslo, ju s...

29.05.2009
Klubi Futbollistik Rilindja, informon të gjithë bashkathetarët dhe sportdashësit se, që nga dita e djeshme, KF Rilindja është bërë pjesë e "Grasrotandelen" që nënkupton se, të gjithë ata të......

Lamtumira e Maldinit

25.05.2009
Mbi 1000 ndeshje zyrtare me Milanin dhe Kombëtaren italiane, 5 Liga të Kampionëve, 7 Scudetto, 3 Interkontinentale, e shumë kupa të tjera, e përshkuan karrierën e jashtëzakonshme dhe vështirë......

Ronaldos nuk i intereson Reali

22.05.2009
“Për momentin jam duke menduar vetëm për finalen e Ligës së Kampionëve”, deklaroi Ronaldo për Atena 3. Djajtë e Kuq kanë insistuar se Ronaldo nuk është në shitje, mirëpo......

Ferrari do të tërhiqet nga Formula ...

19.05.2009
Ferrari do të largohet nga Formula 1 në fund të sezonit, nëse sporti aprovon kufizimet buxhetore për vitin 2010, ka paralajmëruar bordi i kompanisë italiane.“Nuk do të garojmë në......

Baba Luan

19.05.2009
Luan Krasniqi është bërë për herë të parë baba. Vajza e tij Melisa lindi më 15 prill dhe boksieri kosovar është shumë i gëzuar. “Jam i gëzuar, tashmë ne......