Kulturë

Sivjet dasma e Norës

19.05.2009
E lodhur nga koncertet e ndryshme nëpër Kosovë, Shqipëri dhe Diasporë, këngëtarja Nora Istrefi gjen kohë edhe për të fejuarin e saj, Robertin me të cilin shihen nëpër ahengje......

Norvegjia fiton bindshëm në festiva...

17.05.2009
MOSKE-Alexander Rybak i Norvegjisë fitoi Festivalin Europian të Këngës 2009 që u mbajt në Moskë, duke mposhtuar 24 finalistët e tjerë nga i gjithë kontinenti. 23-vjeçari Rybak i lindur......

Këngëtarët kosovarë t&eum...

16.05.2009
Të freskët dhe me emocione të “Top Fest”-it, shumë prej këngëtarëve që fituan në këtë festival, ishin të pranishëm të martën mbrëma në ceremoninë e ndarjes së shpërblimeve videomuzikore......

Moske, Gjysmëfinalja e Festivalit Europ...

15.05.2009
Kejsi Tola me këngën "Carry me in your dreams" (Më merr në ëndërr) kualifikohet për në natën finale të Festivalit Europian që po zhvillohet në skenën e Moskës. Shqipëria......